Dane kontaktowe

Staszków Jerzy LENA

ul. Armii Krajowej 15/18

67-200 Głogów

NIP: 6931019364

REGON: 021179758

telefon kontaktowy:
602 694 436

e-mail: shop@coralrose.pl

Więcej o naszej biżuterii...

Sklep prokonsumencki...

                 

 

Biżuteria z żywicy - DIY - jak dobierać dmuchawca do biżuterii z żywicy...
DIY... wielkość dmuchawca a projekt koralika przeznaczonego do tworzenia biżuterii z żywicy

Kiedy kwiatostan osiąga swoją dojrzałość zmienia się w kulisty dmuchawiec... biało kremowy puszek. Wielkość kulistej, puchatej formy zależy od tego z jaką rośliną mamy do czynienia. Najpopularniejszy, każdy zna go już od dziecka, to mniszek pospolity (mniszek lekarski), który rośnie na naszych trawnikach. Jego dmuchawiec osiąga wielkość od 2 do 4 cm. Im mniejszy, tym mamy lepsze możliwości zastosowania go w biżuterii z żywicy. Mowa jest o całej, nienaruszonej, puchatej kuli. Natomiast pojedyncze nasiona mniszka, nawet te największe, idealnie nadają się do projektów biżuterii z żywicy, w których mamy do zagospodarowania przestrzeń już od 25 czy 30 mm.

        

Koralik z nasionami tego dmuchawca może być płaski, kulisty, prostokątny... w takiej przestrzeni pojedyncze nasiona doskonale prezentują się po ich zamknięciu w żywicy. Ważne jest aby nasionko było widoczne w całej okazałości. Może być ich więcej, układają się zazwyczaj nieregularnie względem siebie i dają wówczas ciekawy obraz przestrzenny. Zobacz naszyjnik z nasionami dmuchawca TUTAJ w pełnej kuli lub TUTAJ naszyjnik o kształcie dysku.

  

Z uwagi na to, że są również dmuchawce z gatunku roślin należących do rodziny astrowatych, to pojawiają się nowe możliwości tworzenia biżuterii z żywicy z dmuchawcem w tle.

Zrobiliśmy zdjęcie zestawiające ze sobą różne dmuchawce... wielki mutant o średnicy około 80 mm i ten najmniejszy, czarujący mini puchaty kotek o średnicy 15 mm. Duża kula to kozibród łąkowy (tragopogon pratensis) a mini dmuchawiec to dojrzały kwiatostan goryczela pospolitego (picris hieracioides).

  

Nasiona mniszka lekarskiego, kozibrody łąkowego i goryczela pospolitego różnią się długością i budową wrzecionowatej niełupki, mają też nieco inne parasolowate puchate kielichy. Dla projektów biżuterii z żywicy te różnice są prawdziwym atutem.

Naszyjniki z jednym nasionkiem są nieprzeciętne a ich minimalizm czaruje nas niespotykanym, przestrzennym obrazem. TUTAJ zobacz naszyjnik z tłem indygo lub taki sam projekt TUTAJ z tłem czarnym. Ciekawostką jest to, że wielki kielich jednego nasiona kozibrody, po wyjęciu z puchatej kuli, wygląda jak pajęczyna z poprzecznymi, cieniutkimi nitkami. Natomiast po zatopieniu w żywicy widoczne są dla oka tylko nitki podłużne. Wygląda trochę tak jakby nie był tworem natury, ukazuje to zdjęcie poniżej.

     

Biżuteria artystyczna z żywicy to również mniejsze koraliki, które doskonale sprawdzają się w kolczykach czy mini naszyjnikach na cieniutkim łańcuszku srebrnym. Nasiona goryczela pospolitego są wymarzone do realizacji tych projektów. Mimo mniejszych rozmiarów pięknie prężą swoje puchate parasolowate lotki i zdecydowanie łatwiej jest zagospodarować je nawet w bardzo małej przestrzeni. TUTAJ zobacz kolczyki z mini nasionami lub TUTAJ naszyjnik. Pierścionek z nasionami dmuchawca TUTAJ do zobaczenia na naszej stronie.

 

 

 

 Oceny historyczne       

         z DaWanda

       

Dostawa gratis... zobacz TUTAJ od jakiej kwoty zakupu... 

              

Bestsellery
Kolczyki - mech w biżuterii z żywicy
Kolczyki - mech w biżuterii z żywicy
110,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog CoralRose
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl