Dane kontaktowe

Staszków Jerzy LENA

ul. Armii Krajowej 15/18

67-200 Głogów

NIP: 6931019364

REGON: 021179758

telefon kontaktowy:
602 694 436

e-mail: shop@coralrose.pl

Więcej o naszej biżuterii...

Sklep prokonsumencki...

                      

 

Biżuteria z żywicy – DIY... jak tworzymy oryginalną kompozycję z prawdziwych kwiatów i mchu...
DIY... jak tworzymy oryginalną kompozycję z prawdziwych kwiatów i mchu...

Kremowa hortensja, w połączeniu z bordową, ozdobione są delikatnym, różowych wrzosem. Razem wypełniają po brzegi naszyjnik z żywicy. Zielony mech, dodaje wyjątkowego charakteru bukietowi z kolorowych roślin. Często traktujemy go jako nieodzowny dodatek w mikro kompozycjach kwiatowych... Odrobina zieleni z maleńkich gałązek mchu, nie pierwszy raz, dopełnia mini bukiet zamknięty w żywicy, gdyż dodaje obrazowi pewnej naturalności.

W przyrodzie zieleń i przekrój wszystkich kolorów zawsze idą w parze. Każdy nowy koralik jest wyjątkowy i jest dziełem rąk... tworzy biżuterię artystyczną robioną ręcznie.

Jak przygotowujemy rośliny do każdej kompozycji?

Praca zaczyna się już w momencie ich zbierania, czyli kilka miesięcy wcześniej. Aby robić biżuterię z prawdziwym kwiatem należy to uwzględniać w każdym projekcie. Ten czas jest bardzo ważny jeśli zależy nam aby roślina zachowała swoją barwę po zatopieniu w żywicy.

Często spotykanym u nas kwiatem w kompozycjach zamykanych w żywicy jest hortensja, gdyż mimo wysuszonej struktury zachowuje swoją atrakcyjność. Poza tym doskonale koresponduje z miniaturowym kwiatem wrzosu oraz mchem.

Suszenie hortensji 

Cały proces wymaga przede wszystkim dużo cierpliwości i czasu, gdyż trwa to kilka dni. Każdy pojedynczy kwiatek układamy oddzielnie, na papierowym podkładzie. Jednak aby płatki poskręcały się tylko na brzegach, przekładamy je dwukrotnie na podkładzie do suszenia, to znaczy wracamy do pozycji wyjściowej w chwili, kiedy kwiatki stracą już połowę wilgoci.

Suszenie wrzosu

Wrzos wymaga zdecydowanie mniej nakładu pracy z naszej strony, bo w jego przypadku obcinamy całą gałązkę np. z dużą ilością drobnych kwiatków i po kilku dniach są one gotowe do tworzenia miniaturowych bukiecików. Poza tym wrzos zachowuje swoją strukturę w procesie suszenia bez żadnych widocznych zmian. W jego przypadku właściwie czas odgrywa najważniejszą rolę.

Suszenie mchu

Mech odkładamy w suche miejsce i po kilku dniach, kiedy całkowicie starci wilgotność jest gotowy do pracy. Biżuteria botaniczna, w której mech dopełnia kompozycje kwiatowe zyskuje na atrakcyjności.

Proces tworzenia biżuterii „kwiat w żywicy” działa trochę terapeutycznie, gdyż należy uzbroić się w ogromną cierpliwość aby pracować z tak małymi kompozycjami kwiatowymi, które w efekcie zamykamy w żywicy.

„Kotwiczenie” kompozycji to słowo klucz podczas procesu zamykania roślin w żywicy. Jest to ważny etap, aby efekt nowego koralika czarował nas w biżuterii pełnej artystycznych projektów. TUTAJ zobacz jak prezentuje się gotowy naszyjnik.

 

 Oceny historyczne       

         z DaWanda

       

Dostawa gratis... zobacz TUTAJ od jakiej kwoty zakupu... 

              

Bestsellery
Kolczyki - mech w biżuterii z żywicy
Kolczyki - mech w biżuterii z żywicy

110,00 zł

szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog CoralRose
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl